آپلود عکس
صلوات برای سلامتی و فرج امام زمان عجل الله:


» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

چاپ این صفحه

Powered by WebGozar

اعتراف برژینسکی به قدرت جمهوری اسلامی / همدستی بنی صدر در حمله طبس / حرف دل آمریکایی ها از زبان رهبر انقلاب

اعتراف برژینسکی به قدرت جمهوری اسلامی / همدستی بنی صدر در حمله طبس / حرف دل آمریکایی ها از زبان رهبر انقلاب

آمریکایی ها مى‌گویند قبل از انقلاب ما بر كشور شما سیطره‌ى اقتصادى، سیاسى و فرهنگى داشتیم... مى‌گویند ما بر كشور شما این سلطه را داشتیم، انقلاب آمد و ما را بیرون كرد.

به گزارش فرهنگ نیوز، ساعت تقریبا دو و چهل دقیقه بعد از نیمه شب بود. تعدادی از خلبانان سی 130 موتورهایشان را گرم می کردند و گرد و غبار در اطراف پراکنده می شد. در میان تندبار، یکی از هلی کوپترها را دیدم که از زمین بلند شد و به سمت چپ کج شد و با آرامی به عقب خزید. سپس صدای مهیبی بلند شد. صدای انفجار بمب نبود، صدای شکستن نبود، صدای چیزی بود که با یک ضربه متلاشی شود. یک انفجار بنزین. گلوله آتشین آبی رنگی مثل بالون به هوا رفت.

"کار‌تر" فروردین ۱۳۵۹ در نامه‌ای محرمانه، خطاب به امام خمینی چنین نوشت: «ما آماده پذیرش حقایق جدید که مولود انقلاب ایران است می‌باشیم. این امر همچنان هدف و آرزوی ما است، زیرا من تصور می‌کنم ما هدف واحدی را که صلح جهان و برقراری عدالت برای همه ملل است تعقیب می‌کنیم.» البته‌‌ همان زمان که کار‌تر نامه می‌نوشت و نمایندگانش با قطب‌زاده مشغول مذاکره بودند، نیروهای دلتا در پایگاه خود مشغول تمرینات سخت و فشرده بودند. سفارت در "پایگاه استاکید" شبیه‌سازی شده بود. آنقدر تمرین کرده بودند که دیگر چشم بسته هم می‌توانستند عملیات را انجام بدهند. آن‌ها حداقل صد بار سفارت شبیه‌سازی شده را تسخیر کرده بودند. مهارت شان در تیراندازی شبانه، چند فرمانده بلند پایه‌ای را که از این طرح کاملاً سری مطلع بودند، متعجب کرده بود.

تأثیر به شدت منفی ماجرای اشغال سفارت امریکا و گروگان گرفتن کارکنان این سفارت در سال 58 و اوضاع وخیمی که کارتر، (رئیس جمهور وقت امریکا) در انتخابات ریاست جمهوری به آن دچار شده بود و ناتوانی دولت کارتر در پایان دادن به ماجرای گروگان گیری، موجب شد تا او تمام راه ها را برای باز گرداندن گروگان ها و بالا بردن بخت خود برای پیروزی در انتخابات در نظر بگیرد. آنچه امریکایی ها را به پیروزی و موفقیت نقشه شان امیدوار می کرد، اوضاع ناآرام داخلی ایران به دلیل درگیری های پس از انقلاب و آشوب و بحران های ناشی از این موضوع بود. ضمن آنکه آتش افروزی های رژیم بعث عراق در مرزهای خود با ایران و غائله کردستان نیز مزید بر علت شده بود تا امریکایی ها خود را برنده انجام عملیات کماندویی نیروهای دلتا فورس بدانند.

"بیابان طبس"، راوی معجزه ای در قرن حاضر است. این بیابان که در شمال شرقی مرکز استان یزد قرار دارد، مصداقی برای "سوره فیل" است که دانه های ریز شن، بر نیرومندترین سپاه عصر حاضر چیره شد و آنان را که از پیشرفته ترین وسایل و تجهیزات بهره می بردند، به ذلت کشاند. دولت امریکا برای مقابله با انقلاب اسلامی و نفوذ دوباره در ایران، پس از جریان گروگان گیری لانه جاسوسی، عملیات "پنجه عقاب" یا "عملیات طبس" را در تاریخ 5/2/59 با پیاده سازی کماندوهای خود در صحرای طبس طرح ریزی نمود و نیروهای کماندویی امریکایی با تجهیزات کامل نظامی برای نجات گروگان های لانه جاسوسی به سوی تهران رهسپار شدند. آنان می خواستند در این عملیات، مراکز مهمی چون منزل حضرت امام خمینی(ره) ، مراکز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدرسه فیضیه، مقر ریاست جمهوی، نخست وزیری، ستاد کمیته مرکزی و انبارهای مهمات ارتش را بمباران کنند. همچنین شخصیت های مهم مملکتی را از بین ببرند و حکومتی سوسیال ـ دموکرات به سبک امریکایی و به ریاست شاپور بختیار به روی کار آورند.

از جمع آوری توپ های ضدهوایی 23 میلی متری تا بمباران اسناد سری و مهم باقی مانده از عملیات طبس به دستور بنی صدر

در عملیات طبس، عده ای از مزدوران داخلی امریکا نیز با آنها همکاری می کردند. سازمان سیا برای انجام مأموریت نجات گروگان ها، از کمک برخی از عوامل نفوذی در ایران استفاده می کرد. اسنادی که بعدا فاش شد، نقش "بنی صدر" را در رأس این نیروها روشن ساخت. چند روز پیش از تجاوز طبس، از سوی فرماندهان نظامی که بنی صدر آنها را به کار گماشته بود، یعنی تیمسار شادمهر رئیس وقت ستاد مشترک و تیمسار باقری فرمانده وقت نیروی هوایی، به پایگاه یکم شکاری دستور داده شد توپ های ضدهوایی 23 میلی متری که حریم حفاظتی فرودگاه مهرآباد و خود پایگاه را تأمین می کرد، جمع آوری شود. همین کار در پایگاه های دیگر مانند شیراز و ایستگاه رادار مشهد نیز انجام شده بود.

علاوه بر این بعد از تلفن محرمانه‌ ریاست جمهوری در کاخ سفید؛ پس از پایان مکالمه، رئیس جمهور به سرعت از منشی خواست تا یادداشتی كه در پاكت قرار داده شده را به ستاد کل بفرستد
پس از فرار آمریکایی‌ها از ایران، کاخ سفید اعلامیه‌ای به این شرح پخش کرد: «آمریکا در عملیاتی در صحرای طبس جهت آزادی جان گروگان‌های اسیر در ایران با شکست روبه‌رو شد و اسناد سری و مهمی در درون هلی‌كوپترها به جای مانده است»
پس از اینكه مدت زمان کوتاهی از پخش این اعلامیه از جانب کاخ سفید سپری شد، به دستور مستقیم بنی‌صدر، که در آن زمان سمت فرماندهی کل قوا را داشت، هلی‌كوپترهای به جا مانده از عملیات آمریکایی‌ها بمباران شد و اسناد سری و مهم باقی مانده در آتش سوختند و بسیاری امکانات جاسوسی در هواپیما نیز در جریان این بمباران از بین رفت و محمد منتظر قائم " فرمانده‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد " که در منطقه از هلی‌كوپترها محافظت می‌کرد، نیز طی این بمباران به شهادت رسید.

گزارشی از شهید حسن باقری خبرنگار اعزامی به طبس

به گفته  شهید "حسن باقری" به عنوان نخستین خبرنگار اعزامی به طبس؛ جعبه مهمات مختلف از جمله دو جعبه مواد منفجره، نوار فشنگ تفنگ m16، دو عدد تیربار، یك كلت سوخته و تعدادی بمب دستی، گاز اشك‌آور و حتی دینامیت و مقدار زیادی پوكه شلیك شده و فانوسقه، جافشنگی، سه خشاب بیست تیری m16، دو دستگاه دوربین زاویه یاب و مقادیر زیادی ماسك ضدگاز، چند چادر و دو سه تا چتر نجات، كلت سوخته كالیبر 5، مخازن بزرگی كه بعداً ‌فهمیدیم برای تدارك سوخت اضافی همراه آورده بودند، تعدادی رختخواب و پروژكتور، مقادیر زیادی شكلات و آدامس، تعداد زیادی موچین، پول‌های ایرانی و خارجی و بعضاً سكه‌های نیمه سوخته، یك جیپ كوچك روباز و چهار موتور سیكلت پرشی تریل از جمله بقایای كودتای سوخته آمریكایی‌ها بود و از هواپیمای ۳۳۰ که چهار موتوره است، جز تل خاکستر، آلومینیوم‌های ذوب شده که در سطح کویر روان شده بود چیزی باقی نمانده بود. پنج جسد سوخته خلبانان آمریکایی را در لابلای لاشه هواپیما مشاهده کردیم که عبارت بودند از خلبان و خدمه هواپیمای سی ۱۳۰. هلی‌کوپتری هم که به این هواپیما برخورد کرده بود متلاشی شده بود که مسلماً خلبانانش به درک واصل شدند.

عکس العمل امریکا پس از شکست بدون جنگ طبس

شکست بدون جنگ در ایران، برای کشوری که همواره بر اقتدار و توانایی نظامی و اطلاعاتی خود می بالید، قابل تحمل نبود. به همین دلیل، در روز اول خرداد 1359، امریکا و بازار مشترک اروپا، ایران را تحریم اقتصادی کردند؛ اقدامی که با مسدود کردن دارایی های ایران در 14 تیر 1359 ادامه یافت. یک هفته بعد و در 21 تیر، نیز کودتای نوژه طراحی شده بود که یک روز قبل از اجرا خنثی شد.

برخلاف تبلیغاتى كه در مورد شكل گیرى یك اتحاد جهانى بر ضد ایران انجام مى شود جبهه متحدى كه با همه توان بر ضد نظام اسلامى مشغول فعالیت است دو عضو دارد رژیم ایالات متحده و رژیم صهیونیستى. این خصومت عمیق از اول انقلاب در شكل هاى مختلف از جمله كودتاى نوژه، طراحى توطئه هاى مختلف در سفارت امریكا در ایران، حمله طبس، تشویق عراق به جنگ، كمك همه جانبه به رژیم بعثى در 8 سال جنگ تحمیلى، حمله به سكوهاى نفتى ایران، حمله به هواپیماى ایرباس و تحریم هاى مختلف اقتصادى، تكرار شده است اما به فضل الهى نتوانسته حركت ملت ایران را متوقف كند.

من حرف دل گردانندگان سیاسى امریكا را براى شما بیان می كنم

حالا حرف هاى گوناگونى مى‌زنند؛ اما حرف دل آن‌ها یك‌كلمه است؛ آن‌ها مى‌گویند: اى ملت ایران! آن چیزى را كه انقلاب شما از ما گرفته است، آن را به ما برگردانید. آن‌ها مى‌گویند قبل از انقلاب ما بر كشور شما سیطره‌ى اقتصادى، سیاسى و فرهنگى داشتیم... مى‌گویند ما بر كشور شما این سلطه را داشتیم، انقلاب آمد و ما را بیرون كرد؛ این را به ما برگردانید تا ما دوباره بر كشور شما سلطه پیدا كنیم. حرف آمریكاییها این است. حالا اسم حقوق بشر را مى‌آورند، اسم انرژى اتمى را مى‌آورند، اسم دموكراسى را مى‌آورند و تهمت تروریست مى‌زنند؛ این‌ها حرف است. ابزارشان هم عبارت است از تهدید، ارعاب، تبلیغات جنگ روانى، دلسرد كردن مردم، نومید كردن مردم، ایجاد دودستگى و تحریك عصبیتها؛ اگر بتوانند، ابزار دشمنان ملت شما این‌هاست. فشار بیاورند- فشارهاى فرسایشى- و با تبلیغات این‌ها را برجسته، بزرگ و درشت كنند؛ براى اینكه در مردم احساس عدم امنیت به وجود آورند، براى اینكه مردم در موفقیتشان، آینده‌شان و كفایت مسئولان‌شان تردید و شك و شبهه پیدا كنند؛ كار دشمن این‌هاست. فشار بیاورند، شاید بتوانند مسئولین را دچار دودستگى كنند؛ شاید بتوانند تصمیم‌گیران كشور را در تصمیم‌گیرى‌هاى بزرگ خودشان‌ دچار تزلزل كنند؛ كار دشمن این‌هاست؛ ابزار دشمن این‌هاست.(بیانات مقام معظم رهبری 1/10/85)

اعتراف برژینسكى؛ طراح حمله به طبس

یک اعتراف از سوی «برژینسكى(طراح حمله به طبس)» و «رابرت گیتس(رییس اسبق CIA)»: نظام جمهورى اسلامى آن‌طور كه شما خیال مى‌كنید نیست، بلكه محكم، مستحكم و پابرجاست؛ خیال نكنید امروز و فرداست كه بحران، گریبان آن را بگیرد؛ نخیر.

انقلاب‌ اسلامی‌ و ملت‌ مسلمان‌ ایران‌ كانون‌ اصلی‌ مقاومت‌ در برابر آمریكاست‌ و بر همین‌ اساس‌ سردمداران‌ رژیم‌ این‌ كشور از ملت‌ ایران‌ به‌ شدت‌ كینه‌ دارند. دشمن با تحریم و با فشار اقتصادىِ گوناگون سعى دارد تا  مردم را از میدان خارج كند. البته آنان با وقاحت تمام  و به دروغ می گویند که ما با مردم دشمن نیستیم. اما پرواضح است که بیشترین فشار براى این است كه مردم در تنگنا قرار گرفته و به این وسیله بین مردم و نظام اسلامى فاصله ایجاد كنند.اما ملت‌ مؤمن‌ و انقلابی‌ ایران‌، به‌ تبعیت‌ از مقام عظمای ولایت، همانند كوه‌ در مقابل‌ تحمیل های‌ آمریكا ایستاده‌اند.ملت‌ شجاع‌ ایران‌ و بویژه‌ جوانان‌ مؤمن‌ كشور كه‌ طعم‌ عزت‌ را در مقابله‌ با تحمیل های‌ دشمنان‌ اسلام‌ چشیده‌اند، هرگز و تحت هیچ شرایطی از مواضع‌ اسلامی‌ و انقلابی‌ ذره‌ای‌ عقب‌ نخواهند نشست‌ و جوانان‌ با ایمان‌، پاسداران‌ سلحشور و متبحرین‌ در میدانهای‌ نبرد كه‌ فضای‌ جهاد و شهادت‌ را درك‌ كرده‌اند به‌ این‌ مهم‌ باور دارند كه‌ گفتار، رفتار و ظاهر و باطنشان‌ باید سرشار از ایستادگی‌ و اقتدار باشد، تا برای همیشه تاریخ دشمن را از دست درازی به کشور ایران اسلامی مایوس نماید. 

منبع: فرهنگ نیوز
:: مرتبط با: آقا از نگاه دیگران ,
:: برچسب‌ها: امام , خامنه ای , طبس , امریکا ,
ن : Khangoli
ت : شنبه 1393/02/6
 

 
Free counter and web stats